Bordeaux - Paríž a Bordeaux


Krajina: Francúzsko 
Región: Paríž, Bordeaux

Dátum: 19.06. - 25.06.2014,  01.10. - 07.10.2014 
Dĺžka pobytu: 7 dní

Spríjemnite si návštevu Paríža tými najlepšími vínami z oblasti Bordeaux. Počas zájazdu strávime viac ako dva dni v Paríži, prejdeme sa po slávnej vínnej ceste Route des Chateaux a spoznáme aj mesto Bordeaux, nazývané aj "Spiaca nádhera". Autokarový zájazd pre všetkých, ktorí chcú veľa vidieť, zažiť a ochutnať. 

Cena:                                                                                                                                               539,- EUR na osobu


V cene je zahrnuté 
◦ autobusová doprava 
◦ 4 x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom (2 x Paríž, 2 x Bordeaux) 
◦ 4 x kontinentálne raňajky 
◦ 3 x prehliadka vinárstiev s ochutnávkami 
◦ odborný vínny sprievodca na mieste a sprievodca zájazdu 
◦ prehliadky podľa programu bez vstupov 
◦ povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z    

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 115 EUR 

Príplatok za leteckú dopravu Viedeň/Bratislava – Paríž – Viedeň/Bratislava: 250 EUR. Pri kombinovanej doprave je možné podľa požiadaviek predĺžiť alebo skrátiť pobyt v Paríži.  

Cena nezahŕňa 
◦ poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 9,80 EUR 
◦ cestu rýchlovlakom, vstupné Louvre, Versailles, Eiffelova veža, lístky na plavbu po Seine v súhrnnej cene cca 35 EUR (štátne múzeá, ku ktorým patria aj Louvre, Versailles do 26 rokov zdarma) 
◦ vreckové a iné výdavky, ktoré nie sú vyššie špecifikované 

Ubytovanie:  
Hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom. 

Strava: 
Raňajky.

Ďalšie možnosti

Doprava: 
Príplatok za leteckú dopravu Viedeň/Bratislava – Paríž – Viedeň/Bratislava: 250 EUR. Pri kombinovanej doprave je možné podľa požiadaviek predĺžiť alebo skrátiť pobyt v Paríži. 

Poznámka: 
** zmeny sú vyhradené. 
*** konzumácia alkoholu od 18 rokov.

Itinerár jún a október 2014

1.deň:
Odchod z Bratislavy o 14.00 hod. Tranzit cez Rakúsko a Nemecko do Francúzska. Nočná jazda do Paríža.

2.deň:
Príchod do PARÍŽA v ranných hodinách. Pešia prehliadka najznámejších historických pamiatok v centre mesta: katedrála NOTRE DAME, Latinská štvrť, Panthéon, univerzita La Sorbonne, Luxemburské záhrady, Bulvár St. Michel, Centre Pompidou, Kostol sv. Eustacha, Forum les Halles, Place de Concorde, návšteva múzea LOUVRE. Ubytovanie.

3.deň:
Raňajky. Dopoludnia autobusová prehliadka Champ - Elysées, Árc de Triomphe, Opera, moderná štvrť LA DEFENSE spojená s možnosťami nákupov v obchodnom centre. Na obed presun do BORDEAUX. Príchod okolo ôsmej, privítanie vínom. Ubytovanie.

4.deň:
Po raňajkách návšteva dvoch klasifikovaných vinárskych chateau s odbornou prehliadkou vinárstiev a ochutnávkou produkcie daného chateau v oblasti MEDÓC (Pauillac, Margaux, Pessac, Graves, St. Julien, St. Estephe alebo Haut-Medóc). Jazda po slávnej vínnej ceste ROUTE DES CHATEAUX s notoricky známymi foto miestami – Lafite Rothschild, Cos D’estournel. Cesta je lemovaná krásnymi zámkami a vinohradmi, ktoré sa tiahnu pokiaľ oko dovidí. Návšteva typickej dedinky v Pauillaci - VILLAGE DE BAGES, ktorá je nazývaná aj dedinka vína a gurmánskych pôžitkov. Okrem dvoch zámočkov s vinárskou tradíciou tu nájdeme kaviareň ponúkajúcu miestne špeciality, typickú pekárničku, obchod s vínami a štúdiá umelcov a remeselníkov. Večer prehliadka mesta BORDEAUX (dlho známeho pod prezývkou „Spiaca nádhera“). Zvonica, Bazilika Saint-Seurin (UNESCO), Katedrála Saint-André (UNESCO), divadlo Grand Theater, Dom vína. Ubytovanie.

5.deň:
Raňajky. Návšteva mestečka ST. EMILION, návšteva klasifikovaného vinárstva oblasti St. Emilion alebo vinárstva v oblasti Pomerol resp. Lalande de Pomerol s prehliadkou a ochutnávkou vín z produkcie chateau. Poobede presun do PARÍŽA. Príchod okolo polnoci, resp. po polnoci. Ubytovanie.

6.deň:
Po raňajkách sa rýchlovlakom presunieme k zámku VERSAILLES s krásnymi záhradami. Popoludní návrat do Paríža, výstup na EIFELLOVU VEŽU, návšteva INVALIDOVŇE s Napoleonovou hrobkou. Večer prechádzka na Montmartre, námestie Pigalle, štvrť umelcov, bazilika SACRE COEUR. Vo večerných hodinách odchod z Paríža nočnou jazdou cez Nemecko.

7.deň:
Pokračovanie v ceste cez Rakúsko s príchodom do Bratislavy v popoludňajších hodinách.