Portugalsko - Porto a Douro Valley


Krajina: Portugalsko
Región: Porto, Trás-os-Montes 

Dátum: 24.09. - 28.09.2014  
Dĺžka pobytu: 5 dní, 4 noci 

Okruh najdôležitejším a najznámejším vinárskym regiónom v Portugalsku. Okrem historického mesta Oporto navštívite región Trás-os-Montes, kde v údolí rieky Douro začína cesta slávneho portského vína, ktorá končí, tak ako naša cesta v skladoch prístavu Vila Nova de Gaia (Porto). Krajina, ktorá Vás nadchne a vína čo Vás prekvapia. Také sú zážitky tých, ktorí už videli terasové vinohrady v malebnom údolí rieky Douro a ochutnali portské víno aj z roku 1937.

Cena:                                                                                                                                                          od 639,- EUR na osobu


PROGRAM OBSAHUJE 
◦ ubytovanie na 4 noci v kvalitných 3 a 4* hoteloch s raňajkami 
◦ návšteva 3 viníc v oblasti Douro spojená s profesionálnou ochutnávkou vín, napr. * Casa da Quinta St Eufémia 
◦ návšteva 2 pivníc v Vila Nova de Gaia (Porto) s ochutnávkou, napr. * Niepoort 
◦ 2 x obed vo viniciach s miestnymi špecialitami 
◦ 1 x večera 
◦ dopravu na mieste komfortným minibusom alebo vanom 
◦ transfer z/na letisko OPO  

Ubytovanie: 
Komfortne vybavené 3* a 4* hotely v dvojposteľovej izbe. 

Strava: 
Raňajky. Možnosť doobjednať večere.

* cena pri 6. účastníkoch, vrátane dopravy na mieste a ubytovania v 4* hoteloch s raňajkami. Uvedené ako príklad. Presná kalkulácia je možná až na základe individuálnej požiadavky.

Ďalšie možnosti 

Doprava: 
Letenka: už od 290,- euro**  
**podľa aktuálnej ponuky leteckých spoločností 

Doplnkové služby: 
Sprievodcovské skužby. 
Prehliadka mesta Porto. 
Doprava Vami zakúpených vín na Slovensko.

Vyžiadajte si ukážkový itinerár!

Poznámka: 
Ochutnávky len od 18 rokov.

Itinerár september 2014

1. deň:
Odlet z Viedne do Lisabonu, transfer do PORTA so zástavkou v meste Coimbra. Ubytovanie v hoteli.

2. deň:
Raňajky. Celodenný program v údolí rieky DOURO, zapísanom do svetového dedičstva UNESCO. Rieka bola hlavnou dopravnou tepnou pre víno, hrozno a olivy pestované na terasovitých svahoch údolia. Návšteva dvoch vinárstiev v Douro DOC oblasti známej nielen pestovaním hrozna pre portské víno, ale aj vysoko hodnotenými červenými vínami s prehliadkou, odborným výkladom a degustáciou vín z produkcie vinárstva. Obed. Návrat na ubytovanie.

3.deň:
Po raňajkách prehliadka mesta PORTO (Oporto) zapísaného do svetového dedičstva UNESCO a druhého najväčšieho mesta Portugalska. Okrem prekrásnych historických štvrtí mesta, ktoré je známe aj mostom cez ústie rieky Douro z dielne Gustáva Eiffela, navštívite aj opačný breh rieky, kde sa nachádzajú pivnice slávneho portského vína - VILA NOVA DE GAIA. Ochutnávka portského vína s prehliadkou historických pivníc. Voľný program a odchod do LISABONU v podvečerných hodinách. Ubytovanie v hoteli v Lisabone.

4.deň:
Raňajky, prehliadka LISABONU s návštevou najzaujímavejších pamiatok: štvrť Belém -kláštor sv. Geronyma zo 16. storočia, Belémska veža; historické centrum - štvrť Alfama, Baixa, Rossio, Restauradores a Marqués de Pombal. Voľné popoludnie. Návrat do hotela.

5.deň:
Raňajky, návšteva mesta Sintra, bývalého letného sídla portugalských kráľov (UNESCO). Odchod na letisko cez portugalské Monte Carlo – Estoril a odlet do Viedne