Wachau


Krajína: Rakúsko 
Región: Wachau 

Dátum: apríl - október
Dĺžka pobytu: 1 deň 

Slávna vinárska oblasť bližšie ako sa môže zdať! Údolie rieky Dunaj od kláštora Melk po mesto Krems skrýva jednu z najznámejších vínnych oblastí v Európe - Wachau. 

Len niečo vyše 1,5 hodiny autom z Bratislavy Vás delí od úžasných scenérii, skvelého jedla a samozrejme výborného bieleho vína. Oblasť Wachau, ktorá je od roku 2000 zapísaná do kultúrneho dedičstva UNESCO, je nielen vínnym svetom, ale aj významým centrom kultúry, histórie a gastronómie. 

S nami máte možnosť navštíviť 1,5 km dlhý labyrint vínnych pivníc pod mestom Langenlois a to s rôznymi tématickými prekvapeniami. Alebo môžete ochutnať najlepší Veltlín zelený v Rakúsku a vychutnať viaceré aj unikátne ročníky tejto odrody, ako aj iných vín z tejto oblasti.

Naše úzke kontakty s najlepšími vinárstvami Vám zabezpečia špeciálnu starostlivosť a náš odborný sprievodca správnu dávku informácií o každom víne. Po návšteve vinárstiev Vás čaká obed alebo večera v typickom Heurigenhof, ktorý pod vedením šéfkuchára oceneného viacerými medzinárodnými trofejami, povzniesol tradičnú kuchyňu kraja na esteticko-kulinársky zážitok.

Priamo vo viniciach môžete pokračovať aj v oddychu v 4* Hotel & Spa s vínovými kúpeľmi na ploche viac ako 1000m2 a troch poschodiach. 

Cena:                                                                                                                                 129 EUR,- na osobu


Cena zahŕňa: 
◦ 2x návšteva vinárstva spojená s profesionálnou ochutnávkou vín u najviac oceňovaného výrobcov Veltlínu v regióne
◦ návšteva a špeciálny súkromný program v LOISIUM WORLD OF WINE 
◦ 1x obed v typickom Heurigenhof
◦ doprava komfortnými autobusmi
◦ odborný vínny sprievodca hovoriaci po slovensky

Cena nezahŕňa  
◦ cestovné poistenie  
◦ vreckové a iné výdavky, ktoré nie sú vyššie špecifikované 

Poznámka:
Ochutnávky len od 18 rokov.

Vyžiadajte si ukážkový itinerár!!!