Čaká na vás 5 dní v srdci Burgundska a Alsaska. Prevedieme vás po slávnej vinárskej ceste Grand Cru a spolu navštívime malebné vinárske dedinky Volnay a Pommard. V Alsasku sa zastavíme vo vinárstvach a budeme degustovať preslávené tiché vína (Riesling, Pinot Gris, Muscat, Gewurztraminer) ako i šumivé vína (Crémant d’Alsace).

Náš sprievodca priamo z regiónu, venujúci sa profesionálnemu obchodu s vínom, vás svojou šarmantnou slovenčinou zasvätí do tajomstiev dorábania týchto slávnych vín. Okrem iného navštívite mestečko Beaune, ktoré sa nazýva i hlavným mestom burgundského vína, či Hospices de Beaune, bývalú nemocnicu pre chudobných, ktorá v súčasnosti slúži ako hotel.

Objavte v sebe gurmána a spoznajte s nami chuť tradičných vinárskych oblastí – Burgundska a Alsaska. Vyberané vína a syry čakajú len na Vás!


Cena zahŕňa: 
◦ ubytovanie na 4 noci v kvalitnom 3* hoteli v dvojposteľovej izbe s raňajkami
◦ návšteva vinárstva s ochutnávkou vína v Alsasku v oblasti Eiguisheim
◦ návšteva 3 vinárstiev s ochutnávkami v Burgundsku
◦ odborného vínneho sprievodcu v slovenskom jazyku počas celého pobytu
◦ miestnu daň

Cena nezahŕňa: 
◦ dopravu
◦ vreckové a iné výdavky nešpecifikované v tejto ponuke
◦ vstupné do Hospice de Beaune – 7,50 EUR a vinárskeho múzea 8,- EUR
◦ individuálne cestovné poistenie

Ubytovanie:
Kvalitný 3* hotel

Strava:
Raňajky

Poznámka: 
* zmena vyhradená
**konzumácia alkoholu len od 18 rokov

Itinerár júl

Piatok 
Odchod autobusu z Bratislavy o 7:00 hod. Tranzit do Francúzska a krátka prehliadka večernej metropoly Štrasburgu. Ubytovanie v hoteli.

Sobota 
Po raňajkách na vás čaká mestečko Beaune, ktoré sa neformálne nazýva aj hlavným mestom burgundského vína. Navštívime nádhernú stavbu z obdobia vrcholnej gotiky – Hospices de Beaune, bývalú nemocnicu pre chudobných, ktorá v súčasnosti slúži ako hotel. Nasleduje návšteva a prehliadka v dvoch vinárstiev v oblasti známej najmä pestovaním odrôd Pinot Noir a Chardonnay (napr. apelácie Côte de Nuits, La Cote de Beaune) spojená s ochutnávkou vín. V blízkosti slávnej vinárskej cesty Grand Cru návštívime i malebné vinárske dedinky Volnay a Pommard, ktoré sa špecializujú výhradne na produkciu červeného vína. Medzi neďaleké skvosty patrí i gotická katedrála Sv. Vincenta zo začiatku 13. storočia. Ubytovanie v hoteli.

Nedeľa 
Po raňajkách návšteva hlavného mesta burgundských vojvodov Dijon s tradičným trhom a charakteristickou dijonskou ulicou Rue des Forges. Predstavíme vám i dnešnú radnicu – Vojvodský palác, ktorý bol pôvodne postavený ako obranná pevnosť, ďalej burgundský Parlament či katedrálu St. Bénigne. Neobídeme nielen typickú tržnicu Les Halles, ktorú postavil sám Gustave Eiffel, ale navštívime i  syráreň Gaugry v meste Brochon s neďalekým vinárstvom (prehliadka a ochutnávka vín.) Návrat do hotela vo večerných hodinách.

Pondelok     
Po raňajkách celodenný výlet do Alsaska s návštevou dvoch vinárstiev zahŕňajúcich prehliadku a ochutnávku preslávených tichých (Riesling, Pinot Gris, Muscat, Gewurztraminer) a šumivých vín (Crémant d’Alsace.) Návšteva zrúcaniny vojenského hradu Kayserberg z 13.storočia, ktorého pozoruhodná kruhová veža má múry široké 4,42 metra. Návrat do hotela vo večerných hodinách.

Utorok     
Po raňajkách prehliadka Štrasburgu – od gotickej katedrály NotreDame, ktorá bola do 19. storočia najvyššou stavbou celého kresťanského sveta, cez niekdajšie sídlo arcibiskupov – Rohanský palace, až po najmalebnejšiu švrť starého Štrasburgu „The Petite France quarter.“ Uvidíte tu domy garbiarov, mlynárov a rybárov zo 16. a 17. st. a gotický kostol Sv. Tomáša. Na záver spoznáte modernú tvár tejto európskej metropoly (sídla hlavných európskych inštitúcii) v podobe budov Rady Európy, Európskeho parlamentu a Európskeho súdu pre ľudské práva. Po programe osobné voľno v meste. Večer cesta domov na Slovensko.

Streda 
Príchod do Bratislavy v raňajších hodinách.