Piemont


Krajina: Taliansko 
Región: Piemont

Dátum: pripravujeme na október - november 2014 
Dĺžka pobytu: 3 dni, 2 noci

Hľuzovky, Barolo & Slow Life 
Preraďte na nižšiu rýchlosť v kraji, kde čas plynie jednoducho pomalšie... 

Pripravili sme pre Vás nezabudnuteľný víkend v srdci talianskeho Piemontu, presláveného gastronomickými špecialitami, vínom a predovšetkým bielymi hľuzovkami. Počas troch dní (dvoch nocí) budete mať možnosť degustovať výnimočné vína vysokej kvality Barolo, Barbaresco či Barbera, spoznať tajomstvá ich špecifických chutí priamo vo vinohradoch a podeliť sa o svoje dojmy osobne s majiteľom vinárstva. 

Užite si atmosféru jedinečného hľuzovkového festivalu Palatartuffo – Alba White Truffle Market v mestečku Alba, ktoré sa na niekoľko dní stane hlavným mestom bielych hľuzoviek.

Rýchly výlet na dve noci, ktorý Vás príjemne spomalí! 

Cena:                                                                                                                                            469,- EUR na osobu           


Cena zahŕňa 
◦ ubytovanie 3* kategórie na 2 noci s raňajkami, v dvojposteľovej izbe 
◦ návštevu 2 vinárstiev spojenú s ochutnávkami vín 
◦ návštevu pálenice Grappy 
◦ návštevu Alba White Truffle World Market vrátane vstupného 
◦ 2x večeru s tradičnými miestnymi špecialitami 
◦ odborného tourmanažéra počas celého pobytu 
◦ kompletnú dopravu na mieste a skupinový transfer z MXP a späť

Cena nezahŕňa 
◦ letenku (odtely s BTS a VIE do MXP od 99,- euro) 
◦ vreckové a iné výdavky, ktoré nie sú vyššie špecifikované 
◦ cestovné poistenie 

Ubytovanie: 
Komfortne vybavený 3* hotel.

Strava: 
Raňajky. Ďalšia strava podľa programu.

Ďalšie možnosti

Doprava: 
Letenka: už od 99,- EUR*  
*podľa aktuánej ponuky leteckých spoločnosťí

Poznámka: 
Ochutnávky len od 18 rokov. 

Itinerár jeseň 2014
Wine&Country Piemont

Piatok  
Stretneme sa v popoludňajších hodinách na letisku Malpensa v Miláne. Po prílete Vás čaká presun do srdca Piemontu a ubytovanie v komfortnom 3* hoteli. Večer strávite v rodinnom vinárstve pri 3 chodovom menu s tradičnými piemontskými špecialitami a ochutnávke vína.

Sobota 
Ráno Vás čaká objavovanie mestečka La Morra a výlet do nádherného vínneho sveta známeho výrobcu vín Barolo. Okolo obedňajších hodín zavítate do Alby, kde budú už v plnom prude prípravy na Palatartuffo – AlbaWhite Truffle Market. Budete mať neopakovateľnú možnosť vychutnať si atmosféru festivalu bielej hľuzovky a dozvedieť sa, prečo je táto huba taká cenená. Neskôr sa zastavíte vo vinárstve, kde budete môcť objavovať tajomstvá rozmanitosti chutí vín z Piemontu. Deň zavŕšite v jednej z mnohých úžasných domácich reštaurácii. Večera bude opäť tradičná s možnosťou doplnenia menu o hľuzovku podľa aktuálnej ceny (cca. 30,- EUR).

Nedeľa  
V tento deň Vás čaká hrad Grinzane Cavour i návšteva pálenice Grappy s ochutnávkou. Vo večerných hodinách Vás už čaká cesta na letisko a večerný let do Viedne alebo do centra Milána, podľa Vami vybraného spôsobu dopravy.

** zmeny sú vyhradené. *** konzumácia alkoholu od 18 rokov.